منوي اصلي
درباره وبلاگ
در این وبلاگ اطلاعاتی در مورد گردشگری و سفر ارائه میشود.
جستجوي مطالب
Google
badsagroup.sabablog.com
مجسمه بزرگ بودا پوکت

مجسمه بزرگ بودا پوکت

پوکت یکی از استان های مهم تایلند است که در جنوب این کشور قرار دارد؛ مقصدی که آن را اغلب با بنادر و جزایر زیبایش می شناسند و گردشگران به این ناحیه می روند تا کمی استراحت کرده و از سواحل جذاب و دیدنی آن بهره مند شوند. یکی از معروف ترین و مهم ترین بنادر این استان چالونگ (Chalong) نام دارد که هتل و اقامتگاه های متعددی هم در آن بنا کرده اند. در سمت شمال غربی چالونگ و بر فراز تپه ای با نام نَکِرد (Nakkerd Hills) مجسمه ی غول پیکری به چشم می خورد که به مجسمه بزرگ بودا پوکت شهرت دارد.


معرفی مجسمه بزرگ بودا پوکت

مجسمه بزرگ بودا پوکت چهره ی بودا را به تصویر کشیده که ۴۵ متر ارتفاع، ۲۵.۴۵ متر عرض و حدودا ۱۳۵ تن وزن دارد و جزو مهم ترین پروژه عمرانی تایلند در ۱۰۰ سال اخیر بوده است. اگر اینجا را برای گشت و گذار انتخاب کنید، هم می توانید از مناظر فوق العاده ی اطراف بهره ببرید و هم به همراه سایر بازدیدکننده ها گشتی جذاب در میان فرهنگ و مذهب تایلندی ها بزنید.


تصویر زیبا مجسمه بزرگ بودا پوکت 

تصویر زیبا مجسمه بزرگ بودا

تندیس های بودا برای مردمان تایلند بسیار مقدس و قابل احترام است. ۹۵ درصد از جمعیت این کشور پیرو مذهب بودایی اند و با سفر به این سرزمین صدها و بلکه هزاران مجسمه در ابعاد گوناگون از بودا را مشاهده خواهید کرد. اغلب به اشتباه تصور می کنند که بودا تنها نام بنیان گذار مذهب بودایی است؛ اما جالب اینجاست که بوداهای متعددی وجود دارند. در حقیقت به افراد بلندمرتبه و مقدس در این مذهب، لقب بودا را می دهند و به همین خاطر هر یک از مجسمه هایی که از بودا می بینیم شکل و شمایل منحصر به فرد خود را دارند.

دلیل ساخت مجسمه بزرگ بودا پوکت

تایلندی ها در بین سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ میلادی در تلاش برای یافتن راهی بودند که جوانانشان را به دین بودا علاقمندتر کنند و ساخت این مجسمه هم یکی از راهکارهایی بود که در همین دوران پیشنهاد شد. همچنین در بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ میلادی برای توسعه ی بیشتر اقتصادی کشور تایلند و جذب توریست و جوانان، تصمیم بر آن شد تا مجسمه ی بودای بزرگ در پوکت ساخته شود.


تصویری زیبا از مجسمه بزرگ بودا پوکت 

تصویری زیبا از مجسمه بزرگ بودا

هزینه ساخت مجسمه بزرگ بودا پوکت

مجسمه بودای بزرگ یا بیگ بودا برای همه ی تایلندی ها اهمیت بسیاری دارد. با این که این اثر قدمت زیادی ندارد؛ اما از همان زمان ساخت مورد احترام و توجه افراد زیادی قرار گرفته است. این مجسمه را در سال ۲۰۰۷ میلادی ساختند و برای اتمام این پروژه ۱۰۰ میلیون بات (حدود ۱۲ میلیارد تومان) خرج کردند که برای ساخت یک مجسمه مبلغی سرسام آور به حساب می آید. از دلایل اصلی بالا رفتن هزینه ها در این پروژه استفاده از سنگ مرمر سفید و طلا در قسمت های مختلف مجسمه است.

آشنایی با بخشهای مختلف مجسمه بزرگ بودا پوکت

در این بخش سعی می کنیم به گوشه گوشه ی این مجسمه سر بزنیم و تجربیاتمان را با شما به اشتراگ گذاریم.

پلکان مجسمه بزرگ بودا پوکت

درست رو به روی مجسمه ی بزرگ بودا، پلکانی بسیار دیدنی از جنس سنگ مرمر و بتن وجود دارد که چهره ی محوطه را شاهانه و سلطنتی کرده است. این پله ها آن قدر وسیع هستند که ابهت و شکوه مجسمه را چند برابر نموده اند. قرار است در برنامه های آتی، بخش های دیگری هم به این پله ها اضافه شود. اگر قصد بالا رفتن از این پلکان را دارید حتما آب آشامیدنی همراه ببرید چون فتح آن ها اصلا کار آسانی نیست.


پله های مجسمه بزرگ بودا پوکت 

پله های مجسمه بزرگ بودا

پرستشگاه بودائیان در مجسمه بزرگ بودا پوکت

اگر با دقت به تصاویر نگاه کنید، خواهید دید که مجسمه ی بزرگ بودا بر روی یک سکو نشسته است و در اصل یک طبقه در زیر آن وجود دارد. برای این که به محوطه ی مجسمه برسید و آن را از بهترین زاویه تماشا کنید، باید حتما از این طبقه عبور نمایید. در این سطح، نمایشگاهی دائمی برپاست و در آن عکس ها، تندیس ها و مجسمه های افراد والا مقام مذهب بودایی به چشم می خورند. اگر با اشخاص سیاسیِ مهم در تایلند، آشنایی داشته باشید گاها تصاویر و یادبودهایی از آن ها را در این بخش مشاهده خواهید کرد.


پرستشگاه مجسمه بزرگ بودا پوکت 

پرستشگاه مجسمه بزرگ بودا

در این نمایشگاه سعی دارند مراجعان را بیشتر با عقاید و رسوم مردمان تایلند و پیروان بودا آشنا کنند. البته در همین قسمت برخی از بودائیان به پرستش و راز و نیاز با مجسمه های مقدسشان می پردازند و پیشکش هایی هم به آنان تقدیم می کنند.

محوطه زیبای اطراف مجسمه بزرگ بودا پوکت

جذاب ترین بخش بازدید از مجسمه ی بودای بزرگ پوکت، گشت و گذار در اطراف و محوطه ی آن است؛ محوطه ای وسیع که حدودا ۲۵۰۰ متر مربع مساحت دارد. در این قسمت چندین مجسمه ی کوچک دیگر را مشاهده خواهید کرد که هر یک نماد و نمایانگر یکی از داستان ها و افسانه های پیروان مذهب بودا هستند. باید با این مذهب بیشتر آشنا باشید تا معنا و مفهوم و داستان مجسمه های کوچک را متوجه شوید زیرا این تندیس ها دارای هیچ گونه توضیحی نیستند.


بخشهای مجسمه بزرگ بودا 

بخشهای مجسمه بزرگ بودا

عرشه بازدید

از ابتدای ورود به محوطه ی بودای بزرگ، تابلوهای راهنما، شما را به سوی عرشه ی بازدید (view point) راهنمایی می کنند. برای رسیدن به این قسمت باید نمایشگاه و چند پله را پشت سر بگذارید. به محوطه ی رو بازی خواهید رسید که از آن جا به وضوح مجسمه ی بودای پوکت را خواهید دید؛ آن هم از زاویه ی پایین. به عرشه ی بازدید که بروید، مجسمه ی بودا کاملا بالای سر شما قرار خواهد گرفت و همین موضوع بر ابهت آن اضافه می کند؛ اینجاست که اوج بزرگی و عظمتش را احساس خواهید کرد.


بخشهایی از مجسمه بزرگ بودای پوکت 

بخشهایی از مجسمه بزرگ بودای

فعالیت و تفریحات اطراف مجسمه بزرگ بودا پوکت

آب و هوای پوکت در بیشتر اوقات سال بسیار دلچسب است و همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی برای گشت و گذار و تفریح به سوی مجسمه ی بودای بزرگ بیایند؛ اما این همه یک ماجرا نیست، تفریحات متعدد دیگری هم در کنار این مجسمه وجود دارد از جمله آنها :

 • گشت و گذار در طبیعت اطرف مجسمه
 • عکاسی
 • پیاده روی
 • موتور سواری
 • مدیتیشن
 • تماشای غروب آفتاب

امکانات محوطه مجسمه بزرگ بودا پوکت

رستوران: در کنار مجسمه ی بزرگ بودا رستوران وجود ندارد تا سبک و سیاق مذهبی این سازه حفظ شود؛ اما وجود غذاخوری در اینجا امری ضروری است، به همین خاطر روی تپه ی نِکرد رستورانی محلی ساخته اند تا نیاز مراجعان را برآورده سازد.

لباس رایگان: به دلیل این که تعداد زیادی از گردشگران از ساحل، مستقیما به سوی مجسمه ی بودا می آیند، ممکن است لباس هایی پوشیده به تن نداشته باشند؛ امری که بودایی ها آن را نوعی بی احترامی به بودا می دانند. برای رفع این مشکل، در همین مجموعه و در هنگام ورود لباس هایی بلند، به صورت رایگان در اختیار مراجعان قرار می گیرند.

نیمکت: در جای جای محوطه ی مجسمه بزرگ بودا نیمکت و میزهایی برای استراحت مراجعان قرار داده اند.

آلاچیق: به دلیل این که گاهی شدت آفتاب بازدیدکننده ها را آزار می دهد، در این مجموعه ی تفریحی و مذهبی آلاچیق هایی برای استراحت گردشگران تور تایلند نیز وجود دارد که اگر زیرانداز همراه داشته باشید مکان های خوبی برای اتراق کردن هستند.

فروشگاه: فروشگاه های کوچکی در اطراف مجسمه ی بزرگ بودا وجود دارد که خوراکی های سبک، نوشیدنی و سوغات را ارائه می دهند.

بهترین فصل سفر به سمت مجسمه بزرگ بودا پوکت

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن): خنک ترین روزهای پوکت را در این بازه خواهید دید و حجم بالای گردشگران در جزیره به چشم می خورند. دمای هوا میان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است و می توان آن را خنک ترین و خشک ترین روزهای پوکت نامگذاری کرد. بنابراین می توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل بهشتی پوکت و کیف کردن با تفریحات آبی این جزیره است.

مارس تا اواسط می (اسفند تا آخر اردیبهشت): گرم ترین روزهای پوکت را در این فاصله می توان تجربه کرد. دمای هوا اغلب ۳۵ درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست. البته فروردین و یا ماه آوریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به تایلند و پوکت باشد، چرا که در این هنگام می توانید شاهد فستیوال سونگکَران، جشن سال نوی تایلندی ها باشید.

اواسط می تا اکتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش های موسمی تایلند و جزیره پوکت پیش روی شماست. گرچه دمای هوا چندان بالا نمی رود و اغلب در حدود ۲۸-۲۹ درجه سانتیگراد است؛ اما بارش های سیل آسای این زمان دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارند. اما اگر با باران مشکلی ندارید، در عوض می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز لذت ببرید. می توان گفت این زمان ارزان ترین زمان سفر به تایلند محسوب می شود.

چطور به بازدید از مجسمه بزرگ بودا پوکت برویم؟

بهترین راه رسیدن به مجسمه بودا در پوکت این است که ابتدا به چالونگ بروید و سپس وارد جاده ی چائو فا (Chao Fa) شوید. در این جاده علائم راهنمای متعددی با رنگ های سفید و قرمز به چشم می خورند که شما را به راحتی به سوی مجسمه ی بزرگ خواهد برد.نکته مثبت درباره رسیدن به مجسمه بودا این است که راه را گم نخواهید کرد زیرا در تمام طول مسیر مجسمه ی غول پیکر بودا قابل مشاهده است. برای رسیدن به این مجسمه از چالونگ باید مسافتی در حدود ۶ کیلومتر را پشت سر بگذارید.

آدرس مجسمه بزرگ بودا پوکت

تایلند، پوکت، شهرستان مینگ، منطقه کارون.

خوشبختانه بازدید از مجسمه بزرگ بودا در پوکت رایگان است.

ساعات بازدید: ۱۹:۰۰ تا ۸:۰۰

امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر پوکت برای شما مفید واقع شود.

خواهسمندیم در صورتیکه قصد سفر به کشور تایلند را دارید،برای رزرو تور تایلند با ما در تماس باشید.

منبع :بادساگروپ


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : سه شنبه 30 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هتل میامی مشهد

هتل میامی مشهد

هتل میامی مشهد در سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را با هدف خدمتگزاری به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز کرد. ساختمان این هتل در ۵ طبقه بنا شده که ۳۹ باب اتاق آن در چهار طبقه پراکنده شده اند. هتل میامی در خیابان امام رضا واقع شده است که همین امر موجب دسترسی آسان مهمانان به مراکز خرید اطراف حرم امام رضا شده است. هتل میامی مشهد به همراه پرسنل مجرب و با ارائه خدمات مناسب، افتخار میزبانی از زائران این حرم مطهر را دارد.


تصویری از ساختمان هتل میامی مشهد 

تصویری از ساختمان هتل میامی

از ویژگی‌های بارز این مجموعه می‌توان به دسترسی راحت و آسان به خطوط بی آر تی، نزدیکی به مراکز خرید و تازه تاسیس بودن هتل اشاره نمود.

امکانات هتل میامی مشهد

لابی ، آسانسور ، صندوق امانات، نمازخانه ، آژانس مسافرتی ، پله اضطراری ، فتوکپی ، فکس ، پرینتر ، گشت نیم روزی ،چایخانه سنتی ، کافی شاپ ، تاکسی سرویس ، اتاق چمدان ، روزنامه ، پذیرش ۲۴ ساعته ، دستگاه واکس کفش ،ترانسفر رفت و برگشت با هزینه ، اتاق تلفن (اپراتور) ، کپسول آتش نشانی

رستوران و کافی شاپ هتل میامی مشهد

رستوران هتل میامی واقع با فضایی بزرگ و با طراحی منحصر به فرد با ظرفیت ۱۵۰ نفر در طبقه پنجم هتل واقع شده .ساعت کاری آن از ۷:۳۰ الی ۹:۳۰ و ۱۳ الی ۱۵ و شب ها ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ می باشد.کافی شاپ هتل در طبقه همکف واقع شده و به صورت ۲۴ ساعته در خدمت میهمانان گرامی این هتل می باشد.


تصویری از کافی شاپ هتل میامی مشهد

تصویری از کافی شاپ هتل میامی

جاذبه های اطراف هتل میامی مشهد

 • فاصله تا آرامگاه فردوسی ۳۹ دقیقه با خودرو (۳۷ کیلومتر و ۷۰ متر)
 • فاصله تا موزه آستان قدس رضوی ۱۱ دقیقه پیاده (۳ کیلومتر و ۷۸۸ متر)
 • فاصله تا باغ پرندگان ۲۵ دقیقه با خودرو (۲۰ کیلومتر و ۳۷۸ متر)
 • فاصله تا پارک باباقدرت ۶ دقیقه پیاده (۳ کیلومتر و ۱۱۵ متر)
 • فاصله تا فرودگاه بین المللی ۱۳ دقیقه پیاده (۶ کیلومتر و ۹۸۰ متر)
 • فاصله تا پایانه مسافربری امام رضا(ع) ۱۰ دقیقه پیاده (۳ کیلومتر و ۷۳۱ متر)
 • فاصله تا بازار فردوسی ۱۶ دقیقه پیاده (۱۱ کیلومتر و ۵۹۴ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاری آرمان ۱۴ دقیقه پیاده (۵ کیلومتر و ۳۷۶ متر)
 • فاصله تا ویلاژتوریست ۳۰ دقیقه با خودرو (۲۴ کیلومتر و ۸۵۷ متر)
 • فاصله تا بازار مرکزی ۱۱ دقیقه پیاده (۳ کیلومتر و ۸۴۸ متر)
 • فاصله تا بازار گوهر شاد ۱۸ دقیقه پیاده (۷ کیلومتر و ۱۸۳ متر)
 • فاصله تا آبشار کنگ طرقبه ۱۰ دقیقه پیاده (۳ کیلومتر و ۵۴۵ متر)
 • فاصله تا کمپ غدیر ۱۰ دقیقه پیاده (۶ کیلومتر و ۷۱۵ متر)
 • فاصله تا پارک پردیس قائم ۲۷ دقیقه با خودرو (۱۱ کیلومتر و ۵۲۸ متر)

شماره تلفن هتل میامی مشهد

تماس : ۳۸۵۴۰۸۴۸-۰۵۱

آدرس هتل میامی مشهد

مشهد -خیابان امام رضا (ع)-امام رضا۳۵

امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر مشهد برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به شهر مشهد را دارید،برای رزرو تور مشهد با ما در تماس باشید.

منبع: هتل میامی مشهد - بادساگروپ


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 12 نفر مجموع امتياز : 38


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : سه شنبه 30 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

ایالت پراک مالزی

ایالت پراک مالزی

ایالت پراک مالزی در ساحل غربی مالزی غربی واقع شده است .پراک به شهر نقره ای معروف است و دومین ایالت وسیع این بخش ، بعد از استان کداح بحساب می آید . شهر ایپو (ipoh) با مساحت حدود ۶۴۳ کیلومتر مربع ، پایتخت ایالت پراک است .پراک آب و هوایی گرمسیری با دمایی بین ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد دارد. این ایالت با مساحت ۲۱۰۰۶ کیلومتر مربع و جمعیت ۲۳۹۳۰۰۰ نفر در سال ۲۰۰۹ ، جزو یکی از مراکز مهم برای گردشگران و توریست های مالزی میباشد. پارک های بزرگ ، خیابان های منظم و سنگ فرش شده که در بخشهای گوناگون آن جاذبه های مختلف وجود دارد ، تنها بخشی از دیدنی های این ایالت است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند .


صنعت ایالت پراک مالزی

نام پراک در زبان مالایی به معنای “نقره ای” است و به علت همین صنعت قلع به این ایالت تعلق گرفته است.کشف معادن قلع تاثیر بسزایی در تاریخ و اقتصاد آن داشته است. ثروت به دست آمده از این معادن، باعث رشد شهرها و گسترش تجارت در این ایالت شده است.به علاوه این صنعت، صنعت ماهی گیری هم در این ایالت رونق بسزایی دارد.


نمایی از شهر ایالت پراک مالزی

نمایی از شهر ایالت پراک

بخشهای ایالت پراک مالزی

بخش‌های ایالت پراک: باتانگ پادانگ (Batang Padang)، هیلیر پراک (Hilir Perak)، هولو پراک (Hulu Perak)، کریان (Kerian)، کینتا (Kinta)، کوالا کانگسار (Kuala Kangsar)، لاروت (Larut)، ماتانگ (Matang)، سلما (Selema)، مانجونگ (Manjung)، پراک تنگاه (Perak Tengah)، کامپار (Kampar).


نمایی از شهر ایالت پراک مالزی 

نمایی از شهر ایالت پراک

تایپینگ (Taiping) در شمال ایالات یکی دیگر از شهرهای دیدنی است . قدیمی ترین موزه کشور مالزی در این شهر قرار دارد، در بالای تپه ای که دارای هوای خنک تری است هتل بسیار زیبائی بنا شده است . این شهر دارای باغهای دریاچه و باغ وحش متعددی میباشد . مناطق دیگر دیدنی عبارتند از باتو گاجاه (Batu Gajah) در این منطقه قلعه کلی (Kellie) قرار دارد که توسط یک مزرعه دار ثروتمند اسکاتلندی ساخته شده است .


جزیره پانگکور مالزی 

جزیره پانگکورای

پانکگور(Pangkor) جزیره ای است در محدوده این ایالت با سواحل زیبا که در نوع خود در جهان بی نظیر است. علاقمندان به پرندگان خاور دور می بایستی از کوالاگولا (Kuala Gula) در شمال این جزیره دیدن کنند . بیش از یک صد نوع مختلف پرنده در این منطقه یافت میشود .جاذبه های معروف این ایالت عبارتند از : تپه‌های سنگی پراک، دو غار معبد معروف به نام‌های سام پوتونگ و پراگ تونگ ، مسجد عبودیه، قصر اسکندریه،کوالا کانگسر (محل اقامت سلطان ایالت) است.

امیدواریم که این مطلب در سفر به کشور مالزی برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به کشور مالزی را دارید،برای رزرو تور مالزی با ما در تماس باشید.


منبع : ایالت پراک مالزی


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 42


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

تپه آولاباری تفلیس

تپه آولاباری تفلیس

یکی از جاذبه های گردشگری شهر تفلیس گرجستان که سالانه گردشگران زیادی از کل دنیا برای بازدید به آنجا می روند تپه ی آولاباری (Avlabari) است. این تپه بر روی صخره ای در منطقه ی شرقی رودخانه کورا واقع شده و به عنوان یکی از محله های قدیمی شهر تفلیس به شمار می رود و تا پل متخی (پلی که بخش قدیمی تفلیس را به بخش مدرن متصل می کند) از منطقه شهر قدیمی امتداد دارد.تصویر زیبا از تپه آولاباری تفلیس

تصویر زیبا از تپه آولاباری

تاریخچه تپه آولاباری تفلیس

در طول تاریخ و در زمان های مختلف، این منطقه دو بار مورد حمله دشمنان قرار گرفت. از جمله اصلی ترین دلیل این حملات، مشرف بودن این تپه بر منطقه تفلیس و موقعیت مکانی مناسب تپه آولاباری بود. این حملات در تاریخ های ۱۲۲۶ توسط جلال الدین و ایرانیان در سال ۱۵۲۲ صورت گرفت. قابل ذکر است که در آن زمان گرجستانی هایی که با دین و سیاست مخالفت می کردند از روی پل متخی به داخل رودخانه پرتاب می شدند.


تصویر زیبا از تپه آولاباری تفلیس 

تصویر زیبا از تپه آولاباری تفلیس

در تپه آولاباری مجسمه ای از پادشاه گرگاسالی (Gorgasali) که در قرن پنجم شهر تفلیس را به عنوان پایتخت خود برگزید، دیده میشود؛ همچنین این پادشاه در این منطقه کلیسا و کاخ خود را ساخت و البته بعدها کاخی برای داوود شاه در اینجا ساخته شد و در همین کاخ ملکه تامار با شوهر دوم خود "دیوید سوسلان" ازدواج کرد؛ اما در نهایت در سال ۱۲۳۵ قصر و کلیسا در حمله ‌ای توسط مغول ها نابود شد.


تصویر زیبا از تپه آولاباری تفلیس 

تصویر زیبا از تپه آولاباری تفلیس

کلیسایی که امروزه در آولاباری شاهد آن هستیم در سال ۱۲۷۸ – ۱۲۸۹ به دستور شاه دمیتری (Demetre Tavdadebuli) ساخته شد و تا امروز چند بار بازسازی شد. در سال ۱۹۷۴ این کلیسا به طور کامل به یک سالن تئاتر تبدیل شد و حدود ۶ سال بعد در تاریخ ۱۹۸۰ کاربری خود را پس گرفت و باز هم به کلیسا مبدل گشت.

اقامت و دسترسی به تپه آولاباری تفلیس

ایستگاه مترو آولاباری در نزدیکی این منطقه قرار دارد و دسترسی مسافران را به این منطقه راحت تر کرده است. همچنین در اینجا برای اقامت کوتاه مدت مسافران تور گرجستان، هتل آولاباری ساخته شده است که در ۱۳ کیلومتری فرودگاه بین اللملی تفلیس واقع شده و دارای خدمات متنوعی از جمله وای فای رایگان، تهویه مطبوع، سالن مشترک غذا خوری و اتاق هایی با بالکن که دارای منظره رو به شهر است. تنها با ۱۲ دقیقه پیاده روی ازهتل می توان به ایستگاه مترو رسید. فاصله این هتل با تئاتر روستاولی حدود ۱,۳ کیلومتر می باشد.

امیدواریم که این مطلب در سفر به گرجستان برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به کشور گرجستان را دارید،برای رزررو تور گرجستان با ما در تماس باشید.


منبع » تپه آولاباری تفلیس


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 13 نفر مجموع امتياز : 36


برچسب : ,
تعداد بازديد : 5

تاريخ : دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هتل کیمیا ۴ قشم

هتل کیمیا ۴ قشم

هتل کیمیا ۴ قشم واقع در میدان جهاد، آخرین هتل از گروه هتل های کیمیا می باشد که در سال ۱۳۹۲افتتاح و آماده خدمات رسانی به گردشگران تور قشم شد. ساختمان این هتل متشکل از ۴ طبقه به همراه ۴۴ باب اتاق با امکانات مناسب اقامتی می باشد.موقعیت جغرافیایی عالی این هتل با دسترسی آسان به مرکز شهر، تازه تاسیس بودن و استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن و استاندارد سبب گردیده تا اکنون به عنوان یکی از بهترین هتل های قشم مطرح شود.


ساختمان هتل کیمیا ۴ قشم 

ساختمان هتل کیمیا ۴

فاصله نزدیک هتل به بازار بین المللی ستاره قشم و مرکز خرید بزرگ خلیج فارس از جمله مزیت های انتخاب آن می باشد. لازم به ذکر است اتاق های چهار تخته این مجموعه فاقد نور کافی می باشند.

امکانات هتل کیمیا ۴ قشم

از جمله امکانات هتل میتوان به سیستم تهویه مطبوع - آشپزخانه - کتری برقی - مایکروفر سرویس غذاخوری - یخچال - آبگرمکن - کانال های مجاز ماهواره ای - تلویزیون - تلفن - اتاق نشیمن با مبل های تخت شو یک و دو نفره - صندوق امانات اختصاصی - امکانات تهیه رایگان چای در اتاق - مینی بار ( در صورت درخواست ) - سشوار - دسترسی به اینترنت WIFI اشاره کرد.


لابی هتل کیمیای ۴ قشم 

لابی هتل کیمیای ۴

خصویات اتاق های هتل کیمیا ۴ قشم


اتاق های هتل کیمیای ۴ قشم

اتاق های هتل کیمیای ۴

 • دو تخته برخی واحد ها یک نفر ظرفیت اضافه دارد ( کاناپه تخت خوابشو )
 • سه تخته برخی واحد ها یک نفر ظرفیت اضافه دارد ( کاناپه تخت خوابشو )
 • سوئیت یک خوابه پنج نفره یک نفر ظرفیت اضافه دارد ( کاناپه تخت خوابشو )
 • سوئیت دو خوابه چهار نفره یک نفر ظرفیت اضافه دارد ( کاناپه تخت خوابشو )

جاذبه های اطراف کیمیا ۴ قشم

 • فاصله تا پارک زیتون ۸ دقیقه با خودرو (۶ کیلومتر و ۵۵ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاری سیتی سنتر ۸ دقیقه با خودرو (۳ کیلومتر و ۷۸۴ متر)
 • فاصله تا روستای لافت ۵۱ دقیقه با خودرو (۵۶ کیلومتر و ۲۹۳ متر)
 • فاصله تا جنگل دریایی حرا ۵۱ دقیقه با خودرو (۵۸ کیلومتر و ۴۹۵ متر)
 • فاصله تا دره ستارگان ۳۰ دقیقه با خودرو (۲۳ کیلومتر و ۸۷ متر)
 • فاصله تا قلعه پرتغالی ها ۱۵ دقیقه پیاده (۱ کیلومتر و ۲۶۰ متر)
 • فاصله تا غارهای خوربس ۱۸ دقیقه با خودرو (۱۴ کیلومتر و ۲۰۶ متر)
 • فاصله تا چاه های تاریخی تل آو(طلا) ۵۰ دقیقه با خودرو (۵۵ کیلومتر و ۷۶۴ متر)
 • فاصله تا غار نمکدان ۱۰ دقیقه پیاده (۸۰۷ متر)
 • فاصله تا تنگه چاهکوه ۱,۳ ساعت با خودرو (۹۳ کیلومتر و ۹۹۶ متر)
 • فاصله تا جزایر ناز ۲۹ دقیقه با خودرو (۲۷ کیلومتر و ۳۵۱ متر)
 • فاصله تا بازار سنتی قدیم قشم ۶ دقیقه پیاده (۴۸۳ متر)
 • فاصله تا بازار بزرگ بین المللی ستاره ۸ دقیقه با خودرو (۳ کیلومتر و ۲۷۴ متر)
 • فاصله تا مجتمع تجاری خلیج فارس ۸ دقیقه با خودرو (۳ کیلومتر و ۷۸۵ متر)

آدرس هتل کیمیا ۴ قشم

جزیره قشم - میدان جهاد - بلوار صیادان

تلفن تماس : ۰۷۶۳۵۲۲۶۶۰۰

منبع : هتل کیمیا 4 قشم


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 41


برچسب : ,
تعداد بازديد : 5

تاريخ : دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا استانبول (انگلیسی: Chora Church، ترکی: Kariye Kilisesi) یا موزه ی کاریه ( Kariye Müzesi ) یکی از بهترین نمونه های هنر موزاییک بیزانسی را دارا میباشد. امروزه این موزه در محله ی کاریه، در نزدیکی دیوار های شهری ادیرنه کاپی ( دروازه ی ادیرنه ) بر فراز شاخ طلایی واقع شده است. این بنا که در ابتدا کلیسایی مسیحی بود، پس از فتح قسطنطنیه توسط عثمان ها به مسجد، و پس از تبدیل ترکیه به جمهوری به موزه تبدیل گشت.


تصویری زیبا از ساختمان کلیسای چورا استانبول 

تصویری زیبا از ساختمان کلیسای چورا

کلیسا در اصل در اوائل قرن چهارم، خارج از اولین دیوار قسطنطنیه ساخته شد؛ چورا در یونانی به معنی حومه ی شهر می باشد. نام اصلی بنا "کلیسای ناجی مقدس در چورا ( حومه ی شهر )" بود و این مکان در ابتدا زیارتگاهی کوچک واقع در خارج از شهر به شمار می رفت. بعد ها کلیسای چورا در زلزله ای آسیب دید و تا چندین قرن به حال خود رها شد؛ پس از گسترش دیوار های شهر و مسکونی شدن این منطقه، محله ی کلیسا داخل قسطنطنیه قرار گرفت.

بازسازی های کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا در قرن ۱۱ ام توسط ماریا دوکاینا ( Maria Dukaina )، مادر زن الکسیوس اول کومننوس بازسازی شد. در قرن ۱۲ ام پس از چند زلزله، ایزاک کومننوس کلیسا را مرمت کرد و نهایتا تئودور متوکیتِس ( Theodore Metochites )، مسئول خزانه و هنر های بیزانسی در آن زمان، در قرن ۱۴ ام بار دیگر بنا را بازسازی نمود. بیشتر موزاییک ها و طرح های آبرنگی که امروزه مورد تقدیر قرار می گیرند، در طول این مرمت به کلیسا ی چورا اضافه شده اند.


تصویری از داخل کلیسای چورا استانبول 

تصویری از داخل کلیسای چورا

یکی از زیباترین موزاییک های موزه، بر فراز درِ منتهی به سرسرای اصلی کلیسا واقع در هشتی ( narthex ) داخلی قرار گرفته و تئودور را در حال تقدیم ماکتی از کلیسا به مسیح به تصویر کشیده است. پس از فتح قسطنطنیه، عثمانی ها کلیسا را به مسجدی به نام مسجد کاریه ( Kariye Camii ) تبدیل کردند. به دلیل ممنوع بودن نمایش تصاویر در اسلام، موزاییک ها و طرح های آبرنگ با گچ پوشانده شدند، محرابی به بنا اضافه و مناره ای در خارج از کلیسا احداث گشت.


تصویری از داخل کلیسای چورا استانبول; 

تصویری از داخل کلیسای چورا

پس از تبدیل ترکیه به جمهوری، متخصصان هنر بیزانس به استانبول آمدند تا روی مرمت بنا کار کرده و موزاییک ها و طرح های آبرنگ را پیدا کنند. در سال ۱۹۵۸ در های بنا به عنوان موزه بر روی عموم گشوده شد.

معماری کلیسای چورا استانبول

امروزه کلیسای چورا شامل چهار واحد معماری اصلی است: سرسرای اصلی ( nave )، سازه ی دو طبقه ایِ ( annex، به معنای فرعی ) اضافه شده به ضلع شمالی، هشتی های ( narthex ) داخلی و خارجی و کلیسای کوچکی مختص به مقبره ها ( parecclesion ) واقع در جنوب بنا. در سال ۲۰۱۳ بازسازی بزرگ دیگری آغاز شد. این فرآیند که همچنان در جریان است در چندین مرحله صورت گرفته و شامل بسته شدن چند بخش از موزه است؛


کاشی کاری های زیبای کلیسای چورا استانبول 

کاشی کاری های زیبای کلیسای چورا

ابتدا سرسرای اصلی و ساختمان فرعی دو طبقه، سپس هشتی داخلی و در آخر هشتی خارجی و کلیسای کوچک. از آنجاییکه بهترین طرح های آبرنگ در کلیسای کوچک قرار دارند توصیه می شود بعد از اتمام آخرین مراحل مرمت از کلیسا بازدید شود.

طراحی داخلی کلیسای چورا استانبول

با اینکه کلیسای چورا به اندازه ی دیگر کلیساهای بازمانده از عصر بیزانس واقع در استانبول بزرگ نیست، به دلیل سالم بودن دکوراسیون داخلی اش بنایی منحصر به فرد به شمار می رود. ساختمان کلیسا به سه بخش اصلی تقسیم می شود: که شامل سرسرای ورودی یا همان هشتی، بدنه ی اصلی کلیسا ( naos ) و کلیسای کوچک کناری. بنا شش گنبد دارد: دو گنبد در هشتی داخلی ( esonarthex )، یک گنبد در کلیسای کوچک و سه گنبد در بدنه ی اصلی میباشد.


تصویری زیبا از هشتی های کلیسای چورا استانبول 

تصویری زیبا از هشتی های کلیسای چورا

بخشهای هشتی کلیسای چورا استانبول

درِ اصلی غربی کلیسای چورا به داخل هشتی باز می شود. این در، شمال و جنوب بنا را به هشتی خارجی ( exonarthex ) و هشتی داخلی ( esonarthex ) تقسیم می کند.

 • هشتی خارجی
  هشتی خارجی در هنگام ورود، اولین بخش از کلیسا است. این هشتی راهرویی با عرض ۴ متر و طول ۲۳ متر می باشد که بخشی از امتداد شرقی اش به درون هشتی داخلی ( که در موازات هشتی خارجی قرار گرفته است ) راه دارد. انتهای جنوبیِ هشتی خارجی از درون هشتی داخلی گسترش پیدا کرده و برای کلیسای کوچک پیش اتاق غربی ای ایجاد می کند.
 • هشتی داخلی
  هشتی داخلی که به هشتی خارجی شباهت زیادی دارد در موازات آن واقع شده است. درست مانند هشتی خارجی هشتی داخلی ۴ متر عرض دارد و با داشتن ۱۸ متر طول کمی کوتاه تر از آن است. درِ شرقی و مرکزی این راهرو به داخل سرسرای اصلی باز می شود و درِ دیگری واقع در انتهای جنوبی آن به داخل پیش اتاقِ مستطیل شکلِ کلیسای کوچک راه دارد.

دری واقع در ضلع شمالی هشتی، به درون راهروی وسیع غرب-شرق ( که در امتداد بخش شمالی سرسرای اصلی قرار گرفته و به داخل محراب راه دارد) منتهی می شود. هشتی داخلی دو گنبد دارد؛ گنبد کوچکتر بر فراز ورودیِ راهروی شمالی قرار گرفته و گنبد بزرگتر مابین ورودی های منتهی به سرسرای اصلی و کلیسای کوچک واقع شده است.

سرسرای اصلی کلیسای چورا استانبول

در های مرکزی هشتی داخلی به بدنه ی اصلی کلیسا منتهی می شوند. بزرگترین گنبد کلیسا ( قطر ۷/۷ متر ) بر فراز مرکز سرسرای اصلی قرار گرفته است. دو گنبد کوچکتر در طرفین یک برآمدگی ساده وجود دارند: گنبد شمالی بر فراز محراب - که از طریق گذرگاه کوتاهی به سکوی خطابه متصل می شود - و گنبد جنوبی بالای اتاقک دایاکونیکان ( diaconicon ) – که دسترسی به آن از کلیسای کوچک امکان پذیر است – واقع شده اند.

 • کویمسیس ( Koimesis )، عروج مریم مقدس. آخرین خواب مریم قبل از صعود به بهشت. در این تصویر مسیح کودکی را که سمبل روح مریم است در آغوش گرفته است
 • عیسی مسیح
 • مریم باکره به همراه نوزاد

کلیسای کوچک

از سمت راستِ هشتی داخلی در هایی به داخل کلیسای کوچک فرعی باز می شوند. از این کلیسای کوچک به عنوان آرامگاهی برای مقبره های خانوادگی و بنا های یادبود استفاده می شد. دومین گنبد بزرگ کلیسا ( قطر ۴/۵ متر ) زینت بخش مرکز سقف کلیسای کوچک است. گذرگاهی کوچک کلیسای کوچک را مستقیما به سرسرای اصلی وصل می کند و خارج از این گذرگاه یک عبادتگاه کوچک و یک انبار وجود دارند. کلیسای کوچک مملو از طرح های آبرنگ است که شامل :

رستاخیز ( Anastasis ). مسیح که به تازگی دروازه های دوزخ را در هم شکسته بود در میانه ایستاده و آدم و حوا را از قبرشان بیرون می کشد. پشت سر آدم، یحیی تعمید دهنده، داوود و سلیمان ایستاده اند؛ بقیه ی افراد حاضر در تصویر، پادشاهان صالح هستند.

 • بازگشت مسیح، قضاوت نهایی. مسیح بر تخت نشسته و در دو طرف او مریم باکره و یحیی تعمید دهنده قرار دارند
 • باکره و نوزاد
 • بارگاه ملکوتی فرشتگان
 • دو لوحه از موسی

اطلاعاتی در مورد کلیسای چورا استانبول

 • آدرس: Dervişali Mahallesi, Kariye Cami Sk. No:8, 34087 Fatih/İstanbul, Turkey
 • ساعت بازدید:این مجموعه تاریخی از ساعت نه صبح تا هفت عصر به روی گردشگران تور استانبول باز میباشد.

منبع : کلیسای چورا استانبول


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 43


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هتل تعطیلات کیش

هتل تعطیلات کیش

هتل تعطیلات کیش یکی از هتل های سه ستاره جزیره کیش است که در میدان سیری (نزدیک بازار پردیس‌۲) واقع شده است.این هتل با محیطی آرام و خانوادگی و دسترسی آسان به مراکز خرید و تفریحی، مکانی مناسب را برای گردشگران تور کیش فراهم کرده است. این هتل دارای ۷۰ واحد شامل آپارتمان و سوئیت‌های کانکت و رویال با ظرفیت ۲۲۵ تخت می‌باشد.هتل ساحلی تعطیلات کیش در سال ۱۳۷۸ در زمینی به مساحت ۳٫۷۸۸ متر افتتاح شد.


تصویری از آپارتمان های هتل تعطیلات کیش;

آپارتمان های هتل تعطیلات

امکانات داخل اتاق هتل تعطیلات کیش

کلیه سوئیت‌های هتل تعطیلات مجهز به تلویزیون رنگی، اینترنت wifi ، سیستم سرمایش و تهویه مطبوع، یخچال و مینی‌بار، آبگرمکن مجزا، حمام، سرویس‌های ایرانی و فرنگی و تلفن با امکان کنفرانس داخلی می باشد.

امکانات هتل تعطیلات کیش

لابی ، نمازخانه ، فضای سبز ، تلفن در لابی ، پذیرش ۲۴ ساعته ، ترانسفر رفت با هزینه ، سیستم اعلام حریق ، سرویس بهداشتی درلابی ، تلویزیون در لابی ، اینترنت در لابی

رستوران و کافی شاپ هتل تعطیلات کیش

 • رستوران هتل با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی در محیطی بسیار زیبا و با امکان سرو غذا در سوئیتهای ( روم سرویس ) آماده پذیرایی از میهمانان گرامی می باشد.
 • کافی شاپ هتل در محوطه روباز با فضای سبز عالی در کنار زمین بازی بچه ها آماده پذیرایی از میهمانان گرامی در تمام فصول سال می باشد . ضمناً کافی شاپ با سرو غذاهای سبک در محوطه رو باز و زیبای هتل اوقات دلنشینی برای شما آرزومند است.


لابی هتل تعطیلات کیش 

لابی هتل تعطیلات کیش

فاصله هتل تعطیلات کیش تا جاذبه های اطراف
 • فاصله تا شهر زیرزمینی کاریز ۱۲ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۲۴۳ متر)
 • فاصله تا کشتی یونانی ۲۹ دقیقه با خودرو (۱۴ کیلومتر و ۷۹۵ متر)
 • فاصله تا اسکله تفریحی ۳۱ دقیقه پیاده (۲ کیلومتر و ۵۳۴ متر)
 • فاصله تا پلاژآقایان ۱۴ دقیقه پیاده (۱ کیلومتر و ۱۶۲ متر)
 • فاصله تا پارک درخت سبز ۱۴ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۹۹۵ متر)
 • فاصله تا پارک دلفینها ۷ دقیقه با خودرو (۴ کیلومتر و ۱۱۵ متر)
 • فاصله تا باغ پرندگان ۸ دقیقه با خودرو (۴ کیلومتر و ۱۶۳ متر)
 • فاصله تا کارتینگ ۲۳ دقیقه پیاده (۱ کیلومتر و ۸۷۵ متر)
 • فاصله تا آب انبار سنتی ۱۳ دقیقه با خودرو (۸ کیلومتر و ۹۱۸ متر)
 • فاصله تا بولینگ مریم ۳۰ دقیقه پیاده (۲ کیلومتر و ۴۲۰ متر)
 • فاصله تا کیبل اسکی ۲۱ دقیقه پیاده (۱ کیلومتر و ۷۰۰ متر)
اطلاعاتی در خصوص هتل تعطیلات کیش
 • تلفن تماس : ۱۱-۴۴۴۵۲۰۶-۰۷۶۴
 • آدرس هتل تعطیلات کیش: کیش، میدان سیری نزدیک بازار پردیس۲
 • ساعت تحویل اتاق : ۱۴:۰۰
 • ساعت تخلیه اتاق: ۱۴:۰۰

منبع : هتل تعطیلات کیش


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 43


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : دوشنبه 29 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

شهربازی دریم ورلد تایلند

شهربازی دریم ورلد تایلند

بسیاری از مسافران برای گردش و تفریح و گذراندن اوقات فراغت مسافرت می کنند، یکی ازکشورهایی که در حال حاضر بسیار مورد توجه توریست ها در سراسر جهان و ایران قرار گرفته، کشور تایلند می باشد. تایلند به دلیل منابع طبیعی غنی و همچنین امکانات تفریحی فراوان و با کیفیت به یکی از اصلی ترین مناطق گردشگریِ مورد علاقه ی هموطنان تبدیل شده است. در این مطلب شما با شهربازی دریم ورلد تایلند آشنا خواهید شد، با ما باشید.


معرفی شهربازی دریم ورلد تایلند

شهربازی دریم ورلد تایلند (Dream World Park) با بازی ها و سرگرمی های متنوع روزی شاد برای شما فراهم خواهد کرد. دریم ورلد در ۷ کیلومتری جاده رانگ سیت اونکاراک، در خارج شهر واقع شده و از برترین تفریحات تایلند به شمار می آید. این شهربازی در سال ۱۹۹۳ میلادی افتتاح شد و مساحتی حدود ۱۶۰ هکتار دارد.


تصویری از شهر بازی دریم ورلد تایلند

تصویری از شهر بازی دریم ورلد تایلند;

شهربازی دریم ورلد تایلند وسایل سرگرمی زیادی دارد: ترن هوایی، پیست اتومبیل رانی، سرزمین یخی، تونل وحشت، تله کابیل، انواع قطار، اسب و... این وسایل طی سال های متعدد به این شهربازی اضافه شده اند.انواع بازی و وسایل تفریحی در دریم ورلد گرد هم آمده اند، بازی های هیجانی، آبی، فکری و انواع نمایش های موزیکال و سرگرم کننده همگی یک جا جمع شده اند تا یک روز کاملا شاد، پر از هیجان و آدرنالین را تجربه کنیم.

بخش های مختلف شهربازی دریم ورلد تایلند

شهر بازی دریم ورلد پر است از وسایل تفریح و شادی، سرگرمی هایی مخصوص کودکان و سرگرمی هایی مختص بزرگسالان. این وسایل آن قدر زیاد و متنوع هستند که ما به نام بردن از آن ها بسنده می کنیم و برخی از شاخص ترینشان را معرفی می نماییم.


تصویری از داخل شهر بازی دریم ورلد تایلند 

تصویری از داخل شهر بازی دریم ورلد

وسایلی مثل ترن موش سرعت، دهکده حیوانات، تونل وحشت، مزرعه ی حیوانات، ماشین برقی، عمارت متروکه، تونل وحشت، قایق هندی، قایق پدالی، قایق پرنده، تله کابین، وایکینگ ها، ربات، خانه ی میکی موس غول پیکر، انواع بازی های کودکان و... حتی این شهربازی یک سینمای چند بعدی هم دارد که می توانید حس جالبی را در آن تجربه کنید.

مشهور ترین بازی های شهربازی دریم ورلد تایلند

شهربازیِ سرزمین رویاها دارای وسایل بازی بسیار متعددی می باشد. این وسایل از نظر مسئولین شهربازی به عنوان معروف ترین و پرطرفدارترین قسمت های شهربازی اعلام شده اند، وسایلی مثل تاب غول پیکر، طوفان شهربازی، گرند کانیون و...

سوپر اسپلش
در این بازی بازدیدکنندگان سوار بر قطارهای روبازی می شوند که هرکدام پنج ردیف صندلی دارد، اما آن ها باید جلیقه های نجات هم بپوشند تا غرق نشوند، چرا که این قطار پایانی بسیار هیجان انگیز دارد. در سوپر اسپلش ترن پیش می رود، مسیری را در فراز و نشیب های کوتاه و آرام پشت سر می گذارد، تا اینجا همه چیز خوب است، اما ناگهان ترن وارد سراشیبی تندی می شود، ترن به سمت استخر بزرگی می رود و محکم با آب برخورد می کند.


سوپر اسپلش شهر بازی دریم ورلد تایلند 

سوپر اسپلش شهر بازی دریم ورلد

تورنادو

از اصلی ترین قسمت ها و شاید برترین وسایل مهیج و هیجانی شهربازی دریم ورلد تورنادوی ترسناک آن است. این وسیله در ابتدا ترسناک به نظر نمی رسد و تنها یک شی شبیه به آونگ است که بازدیدکنندگان می توانند روی صندلی های تعبیه شده در اطراف آن بنشینند، اما ترس و دلهره از جایی شروع می شود که بدانید این وسیله بارها و بارها در زوایای مختلف به دور خود می چرخد. تورنادو با سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت، بازدیدکنندگان را در زوایای متفاوت و معلق در هوا می چرخاند و می چرخاند.


تورنادو در شهر بازی دریم ورلد تایلند 

تورنادو در شهر بازی دریم ورلد

گرند کانیون

گرند کانیون نسبت به وسایل دیگری کمی آرام تر است. اما دلیل این که طرفداران زیادی دارد، محوطه ی بسیار زیبای آن می باشد. گرند کانیون در واقع یک قایق است، قایقی تقریبا بزرگ و گرد که دور تا دورش صندلی هایی برای مسافران قرار دارد، لازم نیست که جلیقه ی نجات بپوشیم چون قرار نیست که کسی داخل آب سقوط کند، قایق آرام آرام در مسیر خود حرکت می کند.


گرند کانیون شهر بازی دریم ورلد تایلند 

گرند کانیون شهر بازی دریم ورلد

هریکین

هریکین ( Hurricane ) به معنای طوفان، وسیله ای است مناسب برای افرادی که خیلی از بازی های هیجانی ترس دارند، زیرا در این بازی می توان هیجان را با اطمینان کامل تجربه کرد.


هریکین در شهر بازی دریم ورلد تایلند 

هریکین در شهر بازی دریم ورلد

رستوران های شهربازی دریم ورلد تایلند

در شهربازی، رستوران و مراکز مواد غذایی وجود دارد که در زیر به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:


کی اف سی در شهربازی دریم ورلد تایلند 

کی اف سی در شهر بازی دریم ورلد

 • غرفه ی مواد غذایی: در این مکان می توانید نوشیدنی های گوناگون به همراه خوراکی های کوچک و سبک را تهیه نمایید. این مکان حالتی مابین کافی شاپ و سوپر مارکت دارد.
 • ایستگاه های غذایی: جالب است بدانید در جای جای شهربازی سرزمین آرزوها ایستگاه های کوچکی وجود دارند که می توان از آن ها نوشیدنی و تنقلات مانند بستنی، شکلات و... را تهیه کرد.
 • رستوران کی اف سی KFC: رستوران معروف مرغ سوخاری یا کنتاکیِ کی اف سی هم در این شهربازی شعبه دارد و در تمام طول روز غذاها و خوراکی های درست شده با مرغ را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. حدود قیمت این رستوران با احتساب نوشیدنی برای دو نفر ۶۰ هزار تومان می باشد.
فروشگاه های شهربازی دریم ورلد تایلند
 • سوغات هالیوودی: یکی از جذاب ترین فروشگاه های شهربازی، فروشگاه هالیوود ( Hollywood Studio Store ) نام دارد. از این مکان می توانید انواع لباس، بالش، عروسک و... که مربوط به فیلم های هالیوودی می باشند را تهیه نمایید.
 • فروشگاه نارایا: نارایا یک فروشگاه است که در آن همه چیز پیدا می شود، انواع لوازم مد، فشن و... که برای خرید سوغات محلی مناسب است و قیمت های ارزانی هم دارد.
 • فروشگاه سوغات | Souvenir Shop: با دیدن فروشگاهی به نام سوغات در شهربازی امکان ندارد که خرید را فراموش کنید، فروشگاهی پر از انواع و اقسام وسایلی که می توان برای سوغات برد. لباس های مختلف، تابلو و وسایل تزیینی و... همه در این فروشگاه وجود دارند.
 • فروشگاه اییارا | Iyara Shop: این مکان هم مرکزی برای خرید سوغات است با این تفاوت که همه ی وسایلی که در آن پیدا می شود سبک تایلندی دارند و اصیل هستند، تی شرت، کلاه و... همه و همه تایلندی هستند.

قیمت ورود به شهربازی دریم ورلد تایلند

برای ورود به شهربازی باید بلیت تهیه نمایید که هزینه ی بلیتش ۱۰۰ هزار تومان است و برای کودکانی که قدشان زیر ۹۰ سانتی متر باشد هم رایگان است. با پرداخت این هزینه می توانید از سینمای چند بعدی، دهکده ی هالیوود و نمایش های آخر هفته استفاده نمایید، اما قسمت های دیگر هزینه هایی جدا دارد که به شرح زیر می باشند:

 • دهکده ی برف: ۱۷۱۰۰ تومان
 • ورزش های آبی: ۱۱۴۰۰ تومان
 • مزرعه حیوانات: ۵۱۰۰ تومان

چطور به شهربازی دریم ورلد تایلند برویم؟

انتخاب اتوبان از مرکز بانکوک:
از مرکز بانکوک وارد بزرگراه ویبهاوادی Vibhavadee – Rangsit و از راست وارد دینگ دانگ Din Daeng شوید و مستقیم ادامه دهید تا به پارک فیوچر برسید، سپس به سمت جاده ی رانگ سیت بپیچید Rangsit – Ongkarak یا وارد اتوبان چانگChangwattana شوید و بعد از خروجی رانگ سیت خارج شوید، وارد اونگ کاراکا Rangsit-Ongkarak خواهید شد، همچنان ادامه دهید و حدودا ۱۵ کیلومتر پیش بروید و شهربازی دریم ورلد را در سمت راستتان می بینید.

انتخاب جاده:
باید جاده ی رینگ شرقی Eastern Ring را انتخاب کنید و وارد سموت پارکان Samut Prakan شوید و پس از آن وارد نیو بینگ New Bang-Pa-In و سپس وارد رانگ سیت Rangsit شوید و آن قدر مستقیم ادامه دهید تا دریم ورلد را رو به رویتان ببینید.

آدرس شهربازی دریم ورلد تایلند

آسیا، تایلند، بانکوک، تانیابوری، دریم ورلد.

امیدواریم که این مطلب در سفر به شهر بانکوک برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صورتیکه قصد سفر به کشور تایلند را دارید،برای رزرو تور تایلند با ما در تماس باشید.

منبع : شهر بازی دریم ورلد تایلند


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 43


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : يکشنبه 28 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

مسجد مراد پاشا آنتالیا

مسجد مراد پاشا آنتالیا

یکی از دیدنی های مذهبی ترکیه برای تمامی گردشگران اعم از مسلمان و غیر مسلمان،مساجد تاریخی هستند که با قدمت و معماری چشم نواز خود مورد توجه آنها قرار گرفته اند. در شهر توریستی آنتالیا نیز مساجد و اماکن مقدس مختلفی وجود دارد که مسجد مراد پاشا آنتالیا (Murat Pasa Mosque Antalya) یکی از معروف ترین و قدیمی ترین آن ها است. این مسجد با جذابیت ها و زیبائی های خاص خود سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند .در این مطلب شما با خصوصات این مسجد آشنا خواهید شد.


تصویری از مسجد مراد پاشا آنتالیا 

تصویری از مسجد مراد پاشا

معرفی مسجد مراد پاشا آنتالیا

مسجد مراد پاشا آنتالیا به عنوان یادگاری از نیمه دوم قرن شانزدهم در میان مردمان ترکیه از نظر تاریخی و مذهبی ارزش و اهمیت والایی دارد و این امر سبب شده تا تعدادی از گردشگران تور آنتالیا بازدید از آن را در برنامه گردشی خود قرار دهند . این مسجد که در بیرون محوطه کاخ ها در خیابان کاظم اوز آلپ واقع شده در سال ۱۵۷۰ میلادی به دستور صدراعظم وقت ، مراد پاشا بنا شده است.

معماری مسجد مراد پاشا آنتالیا

مسجد مراد پاشا آنتالیا با حدود ۴۵۰ سال قدمت یکی از نمونه های معماری دوره عثمانی در این شهر است و با چندین گنبد بزرگ و کوچک و یک مناره بلند از محبوبیت بسیاری در میان مردم بومی و گردشگران برخوردار می باشد . مسجد مراد پاشا از معروفترین مساجد موجود در آنتالیا است و نمای خارجی زیبا و تزئینات داخلی فوق العاده آن بر ارزش و اعتبار آن افزوده است . این مسجد که از جاذبه های گردشگری ترکیه می باشد در منطقه مراد پاشا واقع شده و توسط باغی با درختان صد ساله چنار احاطه شده است.


تصویری از مسجد مراد پاشا آنتالیا 

تصویری از مسجد مراد پاشا

مسجد قدیمی و دیدنی مراد پاشا در آنتالیا به صورت یک چهار ضلعی ساخته شده و معماری جذاب آن از نقاط قوت این جاذبه تاریخی می باشد . این مسجد در نمای خارجی خود دارای یک گنبد بزرگ ، چند گنبد کوچک و مناره ای از جنس گرانیت و سنگ مرمر می باشد که بر شکوه و جلال آن افزوده اند . توجه داشته باشید که مناره مسجد که با دو بالکن در قسمت جنوب غربی بنا واقع شده در قرن بیستم به ساختمان مسجد اضافه شده است . فضا و دکوراسیون داخلی مسجد به خوشنویسی های دوران سلجوقی مزین شده که زیبایی این مکان مقدس را دو چندان کرده است . از دیگر قسمت های جذاب مسجد مراد پاشا می توان به محراب ساخته شده از سنگ مرمر اشاره نمود .

برای بازدید از این اثر فرهنگی، هنری، مذهبی در آنتالیا می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید:

آدرس مسجد مراد پاشا آنتالیا

ترکیه، آنتالیا، مرادپاشا، تزکیولار.

منبع : مسجد مراد پاشا آنتالیا


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 41


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : يکشنبه 28 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

هتل پارسیان شیراز

هتل پارسیان شیراز

هتل پارسیان شیراز در مرکز شهر واقع شده است. در سال ۱۳۷۱ توسط سازمان سیاحتی و مراکز تفریحی بنیاد خریداری و از مرداد ماه همان سال مورد بهره ‏برداری قرار گرفت و یکی از هتل های گروه شرکت های بین المللی پارسیان می‌باشد. این هتل با ۶۱ باب اتاق و سوئیت آماده ارائه خدمات اقامتی و پذیرایی در شهر شیراز می باشد.


تصویری از ساختمان هتل پارسیان شیراز 

ساختمان هتل پارسیان

هتل در قسمت مرکزی شهر میان مراکز تجاری، بانک و بازار اصلی و در نزدیکی اماکن دیدنی شیراز قرار دارد و با امکانات رفاهی و خدماتی مطلوب و برخورداری از پرسنل مجرب در زمینه هتلداری، پذیرای مهمانان گرامی می باشد. از دیگر امکانات موجود در هتل پارسیان می توان به کافی شاپ، رستوران و سالن همایش جهت برگزاری انواع جلسات و نشست های کاری اشاره کرد.

امکانات و خدمات هتل پارسیان شیراز

لابی ، آسانسور ، صندوق امانات ، نمازخانه ، پله اضطراری ، فتوکپی ، فکس، پرینتر، کافی شاپ ، تاکسی سرویس، اتاق چمدان ، روزنامه ، آرایشگاه ،خدمات پزشکی ، خدمات باربری ، پذیرش ۲۴ ساعته ، دستگاه واکس کفش ، کپسول آتش نشانی ، سیستم اعلام حریق ، خدمات بیدار باش ، خدمات خانه داری

رستوران و کافی شاپ هتل پارسیان شیراز

 • رستوران هتل پارسیان واقع در طبقه اول با ظرفیت ۱۵۰ نفر (ساعت کاری: صبحانه:۷:۰۰ الی ۹:۳۰ ، نهار ۱۲:۰۰ الی ۱۵:۰۰ ،شام ۲۰:۰۰ الی ۲۲:۳۰)
 • کافی شاپ هتل پارسیان واقع در طبقه دوم (ساعت کاری: ۱۶:۰۰ الی ۲۲:۰۰)

فاصله هتل پارسیان شیراز تا سایر مراکز

 • فاصله تا فرودگاه۲۰ دقیقه با ماشین
 • فاصله تا آرامگاه شاه چراغ ۲۵دقیقه پیاده و ۵ دقیقه با ماشین(۲ کیلومتر)
 • فاصله تا ارگ کریمخانی۱۴ دقیقه پیاده و ۱۰دقیقه با ماشین(۱٫۱کیلومتر)
 • فاصله تا مسجد وکیل ۱۶ دقیقه پیاده و ۶ دقیقه با ماشین(۱٫۳کیلومتر)
 • فاصله تا باغ ارم ۲۹ دقیقه پیاده و۸ دقیقه با ماشین(۲٫۳کیلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه سعدی ۱۷ دقیقه با ماشین(۶٫۹کیلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه حافظ ۳۱دقیقه پیاده و ۱۰ دقیقه با ماشین(۲٫۳کیلومتر)
 • فاصله تا آرامگاه کوروش ۱ساعت و۲۳ دقیقه با ماشین(۱۳۰ کیلومتر)
 • فاصله تا بازار وکیل ۱۴ دقیقه پیاده و ۶ دقیقه با ماشین(۱٫۱ کیلومتر)
 • فاصله تا تخت جمشید ۴۶ دقیقه با ماشین(۵۵٫۳ کیلومتر)
 • فاصله تا نمایشگاه بین المللی شیراز ۳۰ دقیقه با ماشین(۲۴٫۳ کیلومتر)

امیداواریم که این مطلب در سفر به شهر شیراز برای شما مفید واقع شود.

خواهشمندیم در صوررتیکه قصد سفر به شهر شیراز را دارید،برای رزرو تور شیراز با ما در تماس باشید.

آدرس هتل پارسیان شیراز

شیراز، خیابان زند، خیابان رودکی

منبع:هتل پارسیان شیراز


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 14 نفر مجموع امتياز : 43


برچسب : ,
تعداد بازديد : 6

تاريخ : يکشنبه 28 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات ديگر
تعداد صفحات : 5 | صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
امارگیر سایت