منوي اصلي
درباره وبلاگ
در این وبلاگ اطلاعاتی در مورد گردشگری و سفر ارائه میشود.
جستجوي مطالب
Google
badsagroup.sabablog.com
جزیره سامویی

جزیره سامویی

سامویی یکی از زیباترین و محبوب ترین نقاط دیدنی در تایلند میباشد ، جزیره سامویی در سواحل شرقی این کشور در خلیج تایلند قرار گرفته است نام کامل این جزیره «کو سامویی» است که «کو» در زبان تایلندی به معنای جزیره و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای «بهشت امن»آمده است. بیشترمساحت این جزیره را جنگل های استوایی پوشانده و بخش دیگر آن از شرق به غرب رشته کوه های سرسبز کشیده شده اند.سامویی از بزرگترین جزایر تایلند میباشد که مساحت آن ۲۲۸کیلومتر مربع و جمعیتش بیش از پنجاه هزار نفر است.


پیشینه جزیره سامویی

اولین ساکنان سامویی، ماهیگیرانی اهل شبه جزیره مالای و نیز جنوب چین بودند که در پانزده قرن پیش به این جزیره آمدند. تا اواسط قرن بیستم میلادی توجه چندانی به سامویی نمی شد و حتی رفت و آمد به آن بسیار سخت بود. اما در دهه های اخیر تحولات زیادی در آن صورت گرفته و صنعت گردشگری به شدت به سامویی توجه نشان داده است. نخستین بار در سال ۱۹۷۱ میلادی بود که گردشگران تور تایلند وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است.

آب و هوای جزیره سامویی

سامویی دو فصل دارد: یک فصل گرم و استوایی و یک فصل بارانی. در مناطقی مانند پوکت و سایر نقاط جنوبی تایلند، فصل باران شش ماه به طول می انجامد و فاصله بین ماه مه تا نوامبر را در بر می گیرد. اما آب و هوای سامویی در بیشتر اوقات سال خشک است و فصل باران فقط به ماه نوامبر محدود می شود. در واقع قرار گرفتن سامویی در بخش خوبی از خلیج تایلند باعث شده که این جزیره از باران های موسمی شدید -که مناطقی مانند پوکت را تحت تاثیر قرار می دهد- در امان باشد.

نمایی زیبا از جزیره سامویی

قسمت های مختلف جزیره سامویی

سواحل جزیره سامویی

بهترین سواحل سامویی در شمال و غرب جزیره قرار گرفته است، در هر یک از این سواحل امکانات زیادی وجود دارد؛ به طوری که هر کدام به خودی خود یک شهر هستند. هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید و تفریحی در هر یک از این سواحل به وفور وجود دارد. شما میتوانید با انتخاب تور تایلند و سپس سفر به جزیره سامویی از زیبایی این سواحل بازدید کنید.
سرتاسر سامویی را بیست ساحل از سواحل شنی سفید پوشانده که درختان نخل نمایی زیبا به این سواحل داده است. با تعدادی از سواحل معروف سامویی آشنا شوید:

تصویری از سواحل جزیره سامویی

 • ساحل لامای
  ساحل ماسه ای طولانی لامای را می توان با ساحل چاونگ مقایسه کرد. در این ساحل نیز همه جور امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد.
 • ساحل منام
  در میانه بخش شمالی جزیره سامویی و در نزدیکی جزیره «پانگان» قرار دارد. آب در این ساحل عمیق است و برخی گردشگران این ساحل را برای شنا بسیار مناسب می دانند. نکته مثبت در مورد ساحل «منام» این است که بادهای بسیار شدید در فصل طوفان معمولا این ساحل را تحت تاثیر قرار نمی دهد و به همین جهت، ساحل «منام» در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد.
 • ساحل باپت
  این ساحل در شمال جزیره سامویی قرار دارد و می توان رستوران های تایلندی و مغازه های محلی زیادی در حوالی آن یافت. آب در این ساحل معمولا در فصول مختلف سال، آرام باقی می ماند.
 • ساحل چاونگ
  از دو ساحل به نام های «چاونگ» و «چاونگ نوی» تشکیل شده است و محبوب ترین منطقه در جزیره سامویی به شمار می رود. گردشگران هر چه که لازم داشته باشند در این ساحل پیدا خواهند کرد. این دو ساحل طولانی ترین سواحل در جزیره سامویی هستند.
 • ساحل بودای بزرگ
  این ساحل در قسمت شرقی ساحل «باپت» قرار گرفته و بسیار تمیز و مناسب شنا است.

جاذبه های تفریحی و گردشگری جزیره سامویی

طبیعت جزیره سامویی

بخش های مرکزی سامویی را جنگل های کوهستانی تشکیل داده است و مهم ترین کوه در این منطقه نیز «کائو پوم» نام دارد. مناطق کم ارتفاع تر در جزیره با یک جاده ۵۱ کیلومتری به هم مربوط شده اند ،گردشگران تور تایلند می توانند به راحتی از نقاط مختلف جزیره دیدن کنند. در عین حال، آبشارهای دیدنی زیادی هم در سامویی وجود دارد که از معروف ترین شان می توان به آبشارهای «هین لات» و «نامونگ» اشاره کرد. این آبشارها بعد از بارش باران، واقعا دیدنی می شوند.

پارک ملی دریایی آنگ تونگاین
پارک ملی از ۴۲ جزیره تشکیل شده که از جزیره سامویی به راحتی قابل مشاهده اند. این مجمع الجزایر از لحاظ جغرافیایی با سایر جزایر منطقه متفاوت است. فشار آب باعث شده که اشکال زیبایی در جزایر مختلف این پارک آبی به وجود بیاید و البته این جزایر، سواحل بسیار دیدنی و راحتی دارند. پارک ملی دریایی آنگ تونگ یک مشخصه مهم دیگر هم دارد و آن وجود حیوانات خاصی مثل میمون دم دراز آسیایی، سمور آبی، عقاب دریایی و حیوانات دیگر است. بهترین زمان برای رفتن به این پارک دریایی، اواخر ماه مارس تا اکتبر است.

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ (هین تا و هین یای)
افسانه صخره های پدربزرگ و مادربزرگ این است که یک زوج مسن در ساحل لامای غرق شده اند و سپس آب جسدهایشان را به ساحل آورده و این صخره ها را شکل داده است. برای دیدن این صخره ها باید از ساحل لامای گذشت و به سمت جنوب و چپ حرکت کرد.

مزرعه کروکودیل ها جزیره سامویی

مزرعه کورکودیل در جزیره سامویی

مزرعه کورکودیل در جزیره سامویی;

بیش از صد حیوان مختلف از جمله کروکودیل سیامی، مارها و مارمولک ها و میمون ها در این مزرعه مشاهده می شوند. در هیجان انگیزترین نمایش در این مزرعه می توان افراد تعلیم دیده ای را مشاهده کرد که با جرات و اعتماد به نفس، سرشان را داخل دهان کروکودیل می برند و البته زنده می مانند. در این مزرعه در عین حال می توان گونه های مختلف حلزون و مار متعلق به مناطق جنوبی تایلند را مشاهده کرد.

مزرعه مارها جزیره سامویی

مزرعه مار های جزیره سامویی

مزرعه مار های جزیره سامویی;

نمایش مارها بی شک یکی از خاص ترین تجربیات سفر به سامویی است. مزرعه مارها در جنوب سامویی واقع شده و دو نمایش روزانه مارها در ساعت های یازده صبح و دو بعد از ظهر در آن برگزار می شود. این مزرعه یک مار کبرای معروف هم دارد که بسیاری از گردشگران تور تایلند را جذب می کند.


باغ جادویی (باغ بهشت) جزیره سامویی
این باغ بهترین مکان برای استراحت در ارتفاعات سامویی است. آبشار کوچکی در باغ هست و مجسمه های زیادی هم روی سنگ و صخره هایش حکاکی شده است. این باغ را یکی از ساکنان خوش ذوق سامویی در سال ۱۹۷۶میلادی ساخته است.

کمپ فیل ها جزیره سامویی

فیل های جزیره سامویی

فیل های جزیره سامویی

یکی از کمپ های معروف فیل سواری در جزیره سامویی، «ناموانگ» است و برای رسیدن به آن باید داخل جنگل رفت. بچه فیل ها، میمون ها و برخی حیوانات دیگر هم در این کمپ دیده می شوند.

باغ وحش جزیره سامویی

ماهی های زیبا، ببرهایی که از داخل آتش می پرند، و پرندگانی که نمایش های زیبا اجرا می کنند. این ها مهم ترین برنامه های باغ وحش سامویی هستند.

تئاتر میمون ها جزیره سامویی

تا مدتی پیش، فروش نارگیل مهم ترین منبع درآمد مردم سامویی بود. آنها برای چیدن نارگیل از میمون ها استفاده می کردند. در واقع این میمون ها برای چیدن نارگیل های رسیده تعلیم می دیدند و روزانه می توانستند تا هشتصد نارگیل بچینند. حالا هم مکان های زیادی در سامویی هست که در آنها می توان میمون ها را موقع نارگیل چیدن دید. اما در تئاتر میمون ها، علاوه بر نارگیل چیدن می توان میمون ها را در حال دوچرخه سواری، ریاضی حل کردن، ساز زدن و شنا نیز دید.

باغ پروانه جزیره سامویی

در این باغ می توان ۵۲۰ گونه از پروانه های تایلند را مشاهده کرد و با مراحل مختلف زندگی آنها آشنا شد.

اقامتگاه های جزیره سامویی

سامویی به دلیل جذب توریست های فراوان، دارای تعدا زیادی هتل میباشد از جمله آنها:

هتل های جزیره سامویی

هتل های جزیره سامویی

 • هتل نورا بوری
 • هتل لمردین
 • هتل مایی سامویی
 • هتل بوندآری
 • هتل شاسا
 • هتل سنترا کوکونات بیچ
 • هتل فرست بانگالو بیچ ریزورت
 • هتل دارا ساموئی بیچ ریزورت
 • هتل فنیکس بیچ ریزورت
 • هتل هانسار
 • و....

منبع
Eligasht
Lastsecond
tailand

badsagroup


امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 18 نفر مجموع امتياز : 53


برچسب : ,
تعداد بازديد : 10

تاريخ : سه شنبه 2 آبان 1396 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت